Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grzejnik łazienkowy - drabinka

           Grzejniki łazienkowe występują przede wszystkim jako popularna drabinka – czyli tzw. ręcznikowiec. Grzejniki montowane w łazience nie powinny być wykonane z innego typu materiału niż aluminium.

Grzejniki łazienkowe to specyficzny rodzaj grzejników. Pełnią one bowiem kilka podstawowych funkcji: są elementem grzewczym, służą jako drabinka (ręcznikowiec), na której wiesza się i suszy ręcznik oraz coraz częściej stanowią również element dekoracyjny domowych łazienek.

Instalacje centralnego ogrzewania w połączeniu z grzejnikami łazienkowymi stanowią najlepszą formę ogrzewania łazienki. Istnieją co prawda rozwiązania, w których instalacje grzewcze nie są połączone z grzejnikiem. Jednak ze względów praktycznych i ekonomicznych zaleca się łączenie drabinki łazienkowej z systemem c.o.

W pomocy dotyczącej wyboru typu i wielkości grzejnika do konkretnej łazienki służy doświadczony hydraulik. Sama instalacja i wymiana grzejnika łazienkowego to również zadanie dla osób doświadczonych w tym względzie.