Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zawory i głowice termostatyczne

           Zawory i głowice termostatyczne, podobnie jak wszystkie elementy instalacji hydraulicznych, z którymi powiązane jest centralne ogrzewanie wymagają prawidłowego montażu i dbałości o ich właściwe działanie. W przeciwnym wypadku instalacje grzewcze mogą nie działać w sposób, jaki jest im przeznaczony – czyli efektywny i bezawaryjny.

Zawory i głowice termostatyczne to elementy, dzięki którym mamy możliwość swobodnego sterowania temperaturą w pomieszczeniach. Zbagatelizowanie ich profesjonalnego montażu to np. często występujący nie grzejący grzejnik. W przypadku wystąpienia tego typu awarii konieczna może się okazać wymiana zaworu grzejnikowego.

Warto wspomnieć, iż już na samym etapie montażu grzejnika powinniśmy przewidzieć miejsce, w którym umieszczone będą zawory i głowice termostatyczne. Zawór termostatyczny otwiera i zamyka dopływ czynnika grzewczego do grzejnika, z kolei głowica termostatyczna pozwala na 
ustawienie określonej, wymaganej w pomieszczeniu temperatury. Są to elementy, od których w sposób zasadniczy zależy to, jak instalacje grzewcze będą się sprawdzać w domu lub mieszkaniu i czy samo ogrzewania będzie efektywne i wydajne.