Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kotły gazowe z otwartą komora spalania

           Kotły gazowe z otwartą komorą spalania są urządzeniami grzewczymi, które działają poprzez pobieranie tlenu niezbędnego do spalania paliw gazowych wprost z powietrza obecnego w pomieszczeniu, w którym pracuje kocioł.

W kotłach gazowych z otwartą komorą spalania dostęp do palnika jest możliwy z zewnątrz. Można go zobaczyć gołym okiem podczas użytkowania kotła. Ze względu na specyfikę urządzenia, kotły gazowe z otwartą komorą spalania nie mogą być montowane w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Nie mogą one być montowane także w mieszkaniach jednopokojowych, które są wyposażone we wnękę kuchenną. Ze względu na prostotę konstrukcji, kotły gazowe z otwartą komorą spalania są rozwiązaniem tańszym w zakupie niż jego odpowiedniki z zamkniętą komorą. Wybierając odpowiedni typ urządzenia należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zapewnienie odpowiedniego nawiewu świeżego powietrza do pomieszczenia. Nie można więc np. uszczelniać, czy zasłaniać otworów wentylacyjnych. Nie można także zapewniać cyklicznych, okresowych przeglądów kotła i instalacji grzewczej w celu zapewnienia maksymalnej wydajności pracy kotła, ale przede wszystkim bezpieczeństwa jego użytkowania.

Należy pamiętać, że decydując się na zakup kotła gazowego z otwartą komorą spalania, konieczna jest odpowiednia kubatura pomieszczenia, w którym ma się znajdować kocioł. Kubatura pomieszczenia nie może być mniejsza niż 8m³. Wytyczne dotyczące kubatury pomieszczeń pochodzą bezpośrednio z rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury, w zakresie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Kotły gazowe z otwartą komorą spalania są specjalnie przygotowane do pracy w zintegrowanych systemach. To wszystko dzięki nowemu protokołowi. Wiele z takich urządzeń posiada modulowany wentylator, modulowaną, wydajną pompę, dodatkowy wyświetlacz (podświetlany), auto diagnostyczny system, większy wymiennik c.w.u., a także elementy, które sprawiają, że kocioł jest doskonale przystosowany do efektywnej współpracy z systemami solarnymi.