Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Instalacja wodna

wewnętrzna składa się z następujących elementów:

- z przyłącza wodociągowego zewnętrznego doprowadzającego wodę do budynku np. wodociąg miejski lub własne ujęcie wody studnia.

- sieci przewodów rurowych poziomych i pionowych rozdzielających połączenia do punktów czerpalnych i przyborów sanitarnych.

- armaturę odcinającą (zawory) i czerpalna (kran)

Instalacja kanalizacyjna

służy do odprowadzania ścieków z przyborów sanitarnych (wc, umywalka), które następnie spływają do kanalizacji miejskiej, szamba czy też oczyszczalni przydomowej. Składa się ona z sieci przewodów rurowych poziomych i pionowych wykonanych najczęściej z PCV oraz podejść łączących przybory sanitarne np zlewozmywak, wanna itp.

Instalacje sanitarne

Remont łazienki

         Wymiana istniejącej instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Instalacja była użytkowana przez ponad 20 lat. Stare rury wodne stalowe były już skorodowane, a kanalizacja wykonana jeszcze z żeliwa, przez co bardzo często dochodziło do zatykania odpływu kanalizacyjnego.

Kompleksowy remont łazienki, wymiana instalacji wodnej i kanalizacyjnej 

Czytaj więcej: Instalacje sanitarne

Montaż instalacji wodnych - system PEX/ALU/PEX

           Współczesne metody instalacji i montażu instalacji wodociągowych są znacznie prostsze niż kilka czy kilkanaście lat temu. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie pozwalają na efektywne rozprowadzanie wody zarówno użytkowej jak i tej służącej za czynnik grzewczy specjalnymi, nowoczesnymi rurami – mowa o rurach PEX/AL/PEX.

Czytaj więcej: Montaż instalacji...

Stelaż WC do zabudowy typu Geberit

Montaż stelaży różnych producentów dostępnych na rynku: Geberit (Duofix Basic), Koło, Grohe, podtynkowych oraz wc do zabudowy lekkiej np. kartonowo-gipsowej. Ustawienie i zamocowanie stelaża na stałe oraz podłączenie wodno-kanalizacyjne.

Montaż stelaża do zabudowy łazienkowej firmy Geberit

Rozdzielacz wody użytkowej

Pozwala na zamykanie oddzielnie dopływu wody ciepłej, zimnej oraz cyrkulacji na poszczególne pomieszczenia np. kuchnia, łazienka, pralnia itp.

 

Czytaj więcej: Rozdzielacz wody...

Piony wody użytkowej

W przypadku dużych obiektów publicznych wykonuje się piony wodne najczęściej w stali ocynkowanej (tradycyjnej skręcanej), w tym przypadku pion wieszany na stelażu i przygotowany do zabudowy lekkiej np. kartonowo-gipsowej.

Czytaj więcej: Piony wody użytkowej

Strona 1 z 4