Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Montaż lub wymiana wodomierza

           Obowiązkowa wymiana lub legalizacja wodomierza to obowiązek każdego co 5 lat- tyle właśnie wynosi okres poprawnego działania każdego wodomierza ciepłej lub zimnej wody.

Wodomierze, czyli przyrządy przeznaczone do mierzenia rzeczywistego zużycia wody, to urządzenia pomiarowe, które muszą występować w każdym mieszkaniu i domu. Co więcej – konieczna jest ich legalizacja i wymiana. Wymiana wodomierza powinna się odbywać po stwierdzeniu jego nieprzydatności, ze względu na mniejsze lub większe niedokładności w 
zakresie pomiaru zużycia wody użytkowej. Żywotność, którą charakteryzuje się wodomierz zimnej wody, podobnie jak wody ciepłej to nie więcej niż 5 lat. Po tym okresie konieczna jest tzw. legalizacja wodomierzy. Podczas legalizacji sprawdzany jest stan wodomierza, czyli ewentualne odchylenia w rzeczywistym poziomie zużycia wody. Jednak wiele osób, ze względu na stosunkowo krótką żywotność wodomierzy od razu decyduje się na ich wymianę. Jednak legalizacja wodomierza jest koniecznością, której nie unikniemy. Z uwagi na potencjalne skomplikowanie prac hydraulicznych dla osób niewprawionych w tym zakresie, procesem zmiany wodomierzy powinien się zająć profesjonalny hydraulik.

Polecamy liczniki wody

 

Zobacz również przykładowy montaż takiego urządzenia pomiarowego

- montaż wodomierza