Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stelaż WC do zabudowy lekkiej

           Stelaże do zabudowy lekkiej składają się ze stalowej ramy, do której przymocowana jest reszta elementów, czyli spłuczka, rury odpływowe oraz uchwyty montażowe. Rama stelażu do zabudowy lekkiej jest bardzo wytrzymała, ponieważ jej zadaniem jest przenosić obciążenie, które w przypadku tańszego rozwiązania (stelażu do zabudowy ciężkiej) spoczywa na ścianie. W tym przypadku cała masa urządzeń sanitarnych zamocowanych na stelażu, a także, w przypadku miski ustępowej, ciężar osoby z niej korzystającej może być dość wysoka, a więc stelaże projektuje się pod obciążenie maksymalne 400kg (w przypadku stelaży pod umywalki – 200kg). Co ważne, ramy tych stelaży charakteryzują się niewielką głębokością w zabudowie, a więc ich zamontowanie nie wpływa negatywnie na powierzchnie użytkową pomieszczenia. Nadają się też do instalacji w dowolnym miejscu, nie tylko przy ścianie, nie ma problemu z montażem w rogu lub nawet wolnostojącym.

Nie zapominajmy też, że stelaże do zabudowy lekkiej pozwalają na ukrycie wszystkich podzespołów instalacji sanitarnej pod tynkiem, przy czym nie zajmują więcej miejsca niż standardowe rozwiązania, takie jak na przykład spłuczki kompaktowe. Nie trzeba tłumaczyć wizualnych konsekwencji takiego rozwiązania. Daje to wielkie pole do popisu przy projektowaniu zarówno toalet wyjątkowo małych, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, jak i przestronnych, w których liczy się kreatywne zagospodarowanie przestrzeni.

Łatwość montażu instalacji w tej technologii również jest jej sporą zaletą, można nawet powiedzieć, że wykonać ją potrafi każdy hydraulik (Kraków, czy małą wioskę zamieszkujący – nie ma to znaczenia).

Kupując stelaż zawsze należy zwracać uwagę na jakość jego zabezpieczenia antykorozyjnego. Większość modeli dostępnych na rynku pokryta jest warstwą lakieru proszkowego, co w pełni wystarcza, jednak wystrzegajmy się wyjątkowo tanich modeli niewiadomego pochodzenia, gdyż jakość powłoki lakierniczej w ich przypadku jest trudna do ocenienia, a ewentualna korozja może po kilku latach doprowadzić do nieprzyjemnego incydentu.