Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogrzewanie podłogowe

           Ogrzewanie podłogowe jest jedną z najbardziej efektywnych metod grzewczych. Podstawową zaletą tego typu ogrzewania jest równomierne nagrzewanie pomieszczeń. Dzięki temu najcieplejsza strefa tworzona jest dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne.

           Tzw. podłogówka oferuję jednak dużo więcej zalet. Jedną z nich są walory typowe estetyczne. Ogrzewanie podłogowe jest zupełnie niewidoczne gołym okiem. Grzejniki są w tym wypadku zbędne, natomiast cała instalacja jest ukryta pod podłogą. Daje to możliwość bogatszej i łatwiejszej aranżacji pomieszczeń.

           Ponieważ cała podłoga jest swojego rodzaju grzejnikiem nie musimy się martwić o nierównomierne rozprowadzanie ciepła. Typowe ogrzewanie może dać efekt dużego ciepła obok grzejników, a w drugim końcu pomieszczenia temperatura może być przez to niższa. Równomierny pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu jest podstawą komfortu cieplnego.

           Ogrzewanie podłogowe to także energooszczędność. Poprzez obniżenie temperatury czynnika grzewczego, a odpowiednio większej powierzchni grzewczej możemy zaoszczędzić 10% na kosztach eksploatacyjnych.

           Ciężko wyobrazić sobie nowoczesny dom bez ogrzewania podłogowego. Podłogówka, dzięki zastosowaniu rozwiązań nowoczesnej automatyki, której zadaniem jest sterowanie całym system grzewczym może włączać się tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba.

           Ogrzewanie podłogowe to komfort, oszczędność i estetyka. Jest to również optymalny sposób ogrzewania zarówno domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej.

Rozdzielacz do ogrzewania podłogowego

           Coraz częściej wybierana instalacja do ogrzewania domu jednorodzinnego. Dobrze wykonana instalacja ogrzewania podłogowego to wiele zalet najważniejszym to komfort,

Czytaj więcej: Rozdzielacz do...

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

           Sterowanie ogrzewaniem podłogowym w oparciu o system Prandelli to doskonały sposób na komfort cieplny, który gwarantuje wodne ogrzewanie podłogowe. Największa zaleta wodnego ogrzewania podłogowego to potencjalnie niższy koszt eksploatacji w porównaniu do takich instalacji jak ogrzewanie elektryczne czy grzejnikowe.

Czytaj więcej: Sterowanie ogrzewaniem...