Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

           Sterowanie ogrzewaniem podłogowym w oparciu o system Prandelli to doskonały sposób na komfort cieplny, który gwarantuje wodne ogrzewanie podłogowe. Największa zaleta wodnego ogrzewania podłogowego to potencjalnie niższy koszt eksploatacji w porównaniu do takich instalacji jak ogrzewanie elektryczne czy grzejnikowe.

W systemie ogrzewania podłogowego Prandelli wykorzystywane są rury PEX/AL/PEX. Powodem tego jest możliwość wystąpienia awarii. Dostanie się do instalacji przy ogrzewaniu podłogowym stanowi swego rodzaju problem i narażenie na mniejsze lub większe straty. Dlatego też w wypadku instalacji ogrzewania podłogowego zaleca się wykorzystywanie materiałów z najwyższej półki jakościowej.

Do sterowania temperaturą przy ogrzewaniu podłogowym w systemie Prandelli stosowany jest termostat M201. Termostat jest umieszczany w każdym pomieszczeniu, w którym jest zamontowana grzewcza instalacja podłogowa. Istnieje także możliwość bardziej nowoczesnej i bardziej praktycznej metody sterowania wspomnianym ogrzewaniem, a mianowicie WLM2 – sterowanie elektroniczne. WLM2 to możliwość indywidualnego sterowania elektronicznego temperaturą w konkretnych pomieszczeniach. Nowym, bardzo praktycznym i nietypowym rozwiązaniem jest możliwość chłodzenia podłogi w okresie letnim, jak również najnowocześniejsza forma sterowania elementami systemu – czyli za pośrednictwem Internetu.