Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zatkana kratka łazienkowa

           Zatkanie kratek łazienkowych, odpływów zawsze zaczyna się pozornie niewinnie. Spływająca do odpływu woda stopniowo zaczyna spływać coraz wolniej, a pierwszą oznaką zatykania jest charakterystyczny dźwięk bulgotania podczas spływania wody.

Efekty takiego stanu rzeczy mogą być mniej lub bardziej dokuczliwe, a w sytuacjach krytycznych spływająca woda dostaje się na podłogę łazienki... Powodem tego jest zatkana kratka odpływowa. Problemy z zatkaną kratką łazienkową należą do wyjątkowo uciążliwych, a wystąpienie samej usterki może okazać się bardzo poważne. Bardzo często kratka i rury zwyczajnie ulega zapchaniu przez spływające z wanny czy brodzika pozostałości po myciu czy praniu – najczęściej włosy, proszek do prania, czy osady z mydła. Dlatego też pierwszym elementem, który jest zapychanie syfonów i odpływu wody z kratki do kanalizacji. Kolejnym etapem jest wykonanie czyszczenia rur odcinka pomiędzy samą kratką, a pionem kanalizacyjnym. Prawidłowe usunięcie awarii jest możliwe jedynie wtedy, kiedy posiadamy odpowiedni do tego celu sprzęt. Dlatego też chociażby z tego względu, warto wezwać profesjonalnego hydraulika, który z pewnością dysponuje odpowiednim sprzętem – najczęściej spiralą napędzaną mechanicznie. Problemy z użytkowaniem kanalizacji należą do grupy wyjątkowo uciążliwych pod tym względem, iż dotyczą nie tylko naszego mieszkania, ale również mogą być przyczyną zalewania łazienki sąsiadów, co z pewnością się im nie spodoba. Z uwagi na charakter prac oraz konieczność szybkiego usunięcia awarii, poprawne czyszczenie rur kanalizacyjnych oraz kratek łazienkowych powinno się zlecać fachowcom dysponującym profesjonalnym sprzętem.