Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uszkodzonie rur w podłodze

           Rozprowadzanie rur w stropach ze względu na możliwości oraz zalety takiego rozwiązania są powszechnie stosowane podczas budowy nowych domów I mieszkań – głównie przez deweloperów. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie będzie efektywne jedynie wtedy, kiedy zostanie ono wykonane w sposób maksymalnie fachowy, nie tylko pod względem wykonania instalacji, ale także użytych do tego celu materiałów.

Niestety dość często spotykanym problemem w przypadku instalacji rur w stropie jest uszkodzony trójnik w podłodze. Jedną z możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy może być kiepska jakość materiałów zastosowanych przez dewelopera. Materiały niskiej jakość w sposób zasadniczy mogą się przyczynić do rozszczelnienia lub poważnej awarii całego systemu, czego bolesną konsekwencją jest cieknąca woda w podłodze, z czym niestety wiąże się zalewanie mieszkań poniżej. Nie można także zapomnieć, iż w przypadku wystąpienia wspomnianej awarii trójnika, konieczne będzie rozkuwanie podłogi wykończonej łazienki, co oczywiście wiąże się z odpowiednio wysokimi kosztami naprawy tego typu uszkodzeń. Oprócz niskiej jakości materiałów, potencjalną przyczyną uszkodzeń trójnika w podłodze może być także niestosowanie się do powszechnie przyjętych zasad montażu instalacji poszczególnych elementów w podłodze.

Przyjmuje się, iż powinno się prowadzić jedynie całe odcinki oraz nie łączyć ich “na długości”. Dlaczego? Łączenie na długości może powodować ryzyko rozszczelnień. Powinno się także pamiętać, iż montowanie instalacji w stropie należy prowadzić z wykorzystaniem płyt styropianowych zabezpieczających cały układ. Uszkodzony trójnik w podłodze, to zaledwie jedna z możliwych awarii, które możemy napotkać w wielu przydomowych łazienkach. Bez względu na możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy, przy ich wystąpieniu konieczne będzie wezwanie fachowców, którym zlecimy fachową I przede wszystkim szybką naprawę usterki, której konsekwencje są dokuczliwe nie tylko dla nas, ale niestety również dla sąsiadów...