Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wymiana węży elastycznych -przy bateriach, bojlerach, toaletach

           Niezawodne działanie wielu urządzeń obecnych w przydomowych łazienkach, uzależnione jest między innymi od prawidłowego montażu. Jednym z kluczowych, choć niepozornych elementów, jest sprawna wymiana węży elastycznych – między innymi przy bateriach, bojlerach oraz toaletach.

Jeśli nie posiadamy wiedzy i umiejętności z zakresu prac hydraulicznych, aby ustrzec się przed możliwą awarią sprzętu, tego typu prace najlepiej zlecić specjaliście hydraulikowi. W przypadku baterii kuchennych i łazienkowych z wyciąganą wylewką są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Pozwalają one na napełnianie naczyń, które znajdują się poza obrębem umywalki. Taki rodzaj wylewki jest połączony z baterią za pomocą specjalnego węża elastycznego – może mieć on długość sięgającą nawet 150 cm. Na końcu elastycznego węża jest umieszczony obciążnik, który umożliwia stosunkowo proste wsunięcie węża do baterii.

W przypadku wymiany węża elastycznego przy toaletach jeden koniec przewodu powinien być założony na doprowadzeniu zimnej wody od pionu. Za tym połączeniem zaleca się zamontowanie zaworu odcinającego, którego zadaniem jest odcięcie wody do spłuczki. Takie rozwiązanie pozwala na odcięcie wody wyłącznie w spłuczce, bez potrzeby odcinania dopływu wody do innych elementów w łazience. Drugi koniec przewodu, czy węża elastycznego jest połączony z pływakiem, którego zadaniem jest regulowanie napełniania się zbiornika wodnego. Na tym końcu węża znajduje się nakrętka z uszczelką, która jest przykręcana do spłuczki kluczem nastawnym. Jeśli wąż elastyczny okaże się zbyt długi, istnieje możliwość odpowiedniego skrócenia go przy pomocy piłki do metalu.

Wymiana węży elastycznych przy bojlerze nie różni się specjalnie od wymiany tychże elementów w przypadku baterii i toalet. Najbardziej uniwersalnym i praktycznym rozwiązaniem w zakresie węży elastycznych do podpięcia źródła wody do małego i dużego bojlera, są węże w oplocie metalowym – gwint 1/2x3/8 o długości około 40 cm.