Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Montaż i serwis kotłów gazowych

Kotły gazowe wykorzystywane są w wielu polskich domach i mieszkaniach jako główne źródło ciepła, w tym podgrzanej wody. W sklepach do wyboru jest wiele różnych modeli kotłów, w tym tak popularnych marek jak Junkers czy Vaillant. Gdy wobec tego chce się zlecić usługi hydrauliczne Kraków, warto wybrać firmę, która może wykonać je profesjonalnie.

Prawidłowy montaż kotła gazowego to podstawa

Montaż piecyka gazowego nie tylko wymaga wiedzy technicznej, ale również samo pomieszczenie, w którym urządzenie ma się znajdować, musi być właściwie przygotowane. Należy pamiętać o tym, że minimalna kubatura przy instalacji kotła z zamkniętą komorą spalania to 6,5 m2, a z otwartą – 8 m2. Także pomieszczenie musi być właściwie wentylowane i powinno posiadać co najmniej 1,9 metra wysokości. Gdy wykonuje się centralne ogrzewanie Kraków, można otrzymać profesjonalną porady od ekspertów z firm w branży, którzy dokładnie sprawdzą, czy pomieszczenie spełnia normy. Kotły gazowe nie mogą być montowane przez osoby bez należytych uprawnień – montaż kotła jest wtedy związany ze znacznym ryzykiem.

Gdy sprzęt zaczyna sprawiać problemy…

Aby kocioł Junkers czy Vaillant, jako że są to jedne z najbardziej popularnych marek kotłów grzewczych, działał prawidłowo, musi być poddawany regularnym pracom konserwacyjnym i przeglądom. Takie usługi hydrauliczne Kraków także należy zlecić wykwalifikowanej osobie, która będzie mogła dokładnie sprawdzić sprzęt i w razie potrzeby usunąć usterki. Wtedy, gdy gazowe centralne ogrzewanie nie działa prawidłowo, natychmiast należy zadzwonić po fachowca. Najlepiej, aby dobry hydraulik Kraków mógł sprawdzić je jeszcze tego samego dnia. Gdy jest to niemożliwe, należy odciąć dopływ gazu do kotła i nie uruchamiać go.

Warto postawić na sprawdzone marki

Nowoczesne kotły gazowe to bezpieczny i wydajny sprzęt. Marki takie jak Junkers, Termet czy Vaillant są mocno polecane przez ekspertów ze względu na wysoką jakość wykonania. Gdy wykonuje się instalacje hydrauliczne, warto poświęcić na porządny sprzęt nieco więcej pieniędzy oraz wybrać profesjonalną firmę, która będzie mogła zrealizować usługę.

Usługi gazowe – Kraków. Wybierz profesjonalną firmę

Najlepiej, aby serwis kotłów gazowych lub usługi instalacyjne zlecić firmie posiadającej stosowne uprawnienia i doświadczenie. Tylko autoryzowany instalator Junkers, Vaillant czy Termet może zapewnić pełną obsługę na najwyższym poziomie – prawidłowo przygotowane centralne ogrzewanie lub instalację przeznaczoną do podgrzewania wody użytkowej. Przy doborze firmy warto zwrócić uwagę, czy jej pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia i autoryzację producentów urządzeń grzewczych.

Tylko prawidłowo przygotowane i serwisowane instalacje hydrauliczne są bezpieczne. Warto o tym pamiętać, kupując kotły gazowe oraz wybierając specjalistów, którzy będą montowali instalację i naprawiali usterki.

 

Wykonujemy usługi serwisowe i montaż urządzeń gazowych miedzy innymi:

  • naprawa piecyków łazienkowych
  • przeglądy kotłów gazowych
  • montaż i uruchomienie kotłów i pieców gazowych
  • usługi gazowe
  • podłączanie kuchenek gazowych
  • lokalizowanie nieszczelności w instalacjach gazowych
  • uszczelnianie instalacji gazowych
  • wystawiamy protokoły szczelności

Se

Montaż podgrzewaczy gazowych - piecyków łazienkowych

Piecyk gazowy – jak ochronić się przed tlenkiem węgla?

Gdy mają Państwo w swoim domu zamontowany piecyk łazienkowy gazowy, w takim przypadku istnieje ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Nieodpowiednio wykonana instalacja i nieprawidłowa eksploatacja są głównymi przyczynami śmiertelnego niebezpieczeństwa. Aby go uniknąć, wystarczy często tylko dobry hydraulik Kraków, który zna się na instalacjach grzewczych – nasi specjaliści podpowiadają, jak skutecznie ochronić się przed tlenkiem węgla.

Czytaj więcej: Piecyk gazowy – jak...