Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piecyk gazowy – jak ochronić się przed tlenkiem węgla?

Gdy mają Państwo w swoim domu zamontowany piecyk łazienkowy gazowy, w takim przypadku istnieje ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Nieodpowiednio wykonana instalacja i nieprawidłowa eksploatacja są głównymi przyczynami śmiertelnego niebezpieczeństwa. Aby go uniknąć, wystarczy często tylko dobry hydraulik Kraków, który zna się na instalacjach grzewczych – nasi specjaliści podpowiadają, jak skutecznie ochronić się przed tlenkiem węgla.

Tlenek węgla, inaczej nazywany także czadem, jest silnie trującym gazem, który jest bezwonny i bezbarwny, dobrze miesza się z powietrzem, dlatego jest także jeszcze bardziej groźny dla człowieka. Czad powstaje wskutek spalania różnych paliw, na przykład węgla, ropy, gazu, benzyny czy drewna wtedy, gdy nie ma dostępu do odpowiedniej ilości tlenu do spalania. Najczęściej zdarza się, że tlenek węgla wydziela się przy przedwczesnym zamknięciu paleniska w piecu, przy zanieczyszczeniu czy niewłaściwej regulacji palników gazowych. Zagrożenie jest dodatkowo wyższe wtedy, gdy okna w domu są zamknięte szczelnie, a wentylacja nie działa prawidłowo, przez co tlenek węgla nie może wydostać się z pomieszczenia.

Ważne są profesjonalne usługi hydrauliczne Kraków – zainstalowanie nowego piecyka gazowego powinno być wykonane przez uprawnionego specjalistę i zgodnie z instrukcją producenta sprzętu. Osoby nieuprawnione nie mogą wykonywać prac instalacyjnych i regulacyjnych piecyków gazowych – oznacza to zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców. Należy pamiętać o tym, aby zapewnić także swobodny dostęp świeżego powietrza i odpływ spalin z urządzenia. Przewody spalinowe i wentylacyjne muszą być drożne i ich działanie nie może być zaburzone. Zabronione jest zasłanianie kratek wentylacyjnych, kratek nawiewnych i kratek wywiewnych. Okna należy rozszczelniać lub otwierać.

Hydraulik Kraków – prawidłowość działania instalacji grzewczych, w przypadku których następuje podejrzenie usterek lub nieprawidłowej regulacji, może sprawdzić hydraulik mający odpowiednie uprawnienia i dysponujący niezbędnymi narzędziami. Takie usługi hydrauliczne Kraków świadczymy również w naszej firmie. Nasz specjalista kompleksowo wykona prace związane z montażem, serwisem, regulacją piecyków i innych urządzeń grzewczych.

Obowiązek utrzymania właściwego stanu technicznego urządzeń gazowych i ich udostępnienia do kontroli reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. Nr 74 z dnia 9 września 1999 roku, poz. 836, § 17 ust. 1 i 2). Przypominamy, że usługi hydrauliczne Kraków – prace serwisowe, konserwacyjne, pomiarowe – należy wykonywać regularnie. Tylko wtedy można w porę zapobiec tragedii. Zapewniamy w naszej firmie kompleksową i profesjonalną obsługę. Nasz hydraulik Kraków jest także do Państwa dyspozycji przez 7dni w tygodniu. Wystarczy tylko zadzwonić i zamówić usługę.

Usługi hydrauliczne Kraków – jeżeli chcą Państwo mieszkać bezpiecznie, prosimy o kontakt z nami, a nasi specjaliści sprawdzą Państwa instalacje grzewcze w domu!