Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wykonana instalacja ogrzewania grzejnikowego i podłogowego

           Na przedstawionym filmie prezentujemy efekty wykonanych prac z zakresu montażu ogrzewania centralnego, w tym podłogowego w nowym budynku. Do montażu użyte zostały rury pex/alu/pex firmy wavin, a także mata do podłogówki z włóknem firmy RED oraz rura do ogrzewania podłogowego firmy roth. Użyty rozdzielacz do podłogówki firmy capricorn i rozdzielacz grzejnikowy mają za zadanie jak najlepiej sterować przepływem wody w systemie centralnego ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe stanowi coraz popularniejszy typ ogrzewania w domach jednorodzinnych.

Wynika to przede wszystkim z możliwości rzeczywistego zwiększenia komfortu cieplnego w budynku, przy jednoczesnym pomniejszeniu kosztów związanych z ogrzewaniem. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 30%. Dostępne na dzisiejszym rynku grzewczym produkty są w stanie zagwarantować równomierny rozkład temperatur całej strefie grzewczej. Odpowiednio dobrane systemy sterowania ogrzewaniem, pozwalają z kolei na zautomatyzowanie i zoptymalizowanie działań poszczególnych stref grzewczych w domu.

Sama instalacja ogrzewania podłogowego jest stosunkowo łatwa w montażu i nie stanowi wyjątkowo dużego wydatku. Jednak zawsze podczas wykonywania prac związanych z montażem instalacji ogrzewania podłogowego musimy pamiętać o pewnych podstawowych zasadach, w tym tych bezpośrednio wynikających z praw fizyki, a także wytycznych skojarzonych z projektem architektonicznym. Dlatego też z uwagi na znaczenie instalacji ogrzewania podłogowego, a zwłaszcza jej profesjonalnego montażu, zaleca się, aby montażem zajął się doświadczony hydraulik kraków.