Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Problemy z instalacjami grzewczymi

Niewłaściwy dobór głowicy termostatycznej

           Głowica termostatyczna jest elementem związanym bezpośrednio z wkładką termostatyczną. W przypadku głowicy najczęściej występującym błędem jest zwyczajnie niewłaściwe jej dobranie do konkretnego typu grzejnika. Powodem tego błędnego doboru jest nieustanny przepływ czynnika grzewczego mimo, iż głowica jest zamykana – tzn. Przekręcana w pozycję "zamkniętą" – przepływ wciąż trwa. Dzieje się tak dlatego, że niepoprawnie dobrana głowica źle współpracuje z wkładką termostatyczną i nie dociska jej do końca. Stąd się bierze przepływ, mimo zamknięcia dojścia. Najlepszym sposobem na wybór właściwej głowicy do konkretnego typu i rodzaju grzejnika jest prześledzenie instrukcji producenta, w której powinniśmy znaleźć modele głowic pasujące do konkretnego grzejnika.

Spotykane błędy przy montażu centralnego ogrzewania

           Niepoprawnie zainstalowane lub źle użytkowane grzejniki mogą być powodem późniejszych problemów, które można co prawda wyeliminować – ale jedynie pod warunkiem poznania przyczyny nieprawidłowości.

Częstym błędem podczas instalacji grzejników jest nieprawidłowa regulacja grzejnika. Przejawia się ona tym, że (zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych) mamy do czynienia z sytuacją, w której właściciele lub użytkownicy konkretnych mieszkań regulują we własnym zakresie wartości nastawu grzejników co z kolei skutkuje tym, iż dane pomieszczenie w mieszkaniu może nie być dogrzane tak dokładnie i intensywnie jak pomieszczenia pozostałe. Ta sytuacja zdarza się jednak – jak wspomnieliśmy – w budynkach wielorodzinnych. Inaczej jest w domu jednorodzinnym, gdzie właściciel jako główny zarządca systemem grzewczym reguluje własne grzejniki w pomieszczeniach w zależności od indywidualnych potrzeb. Skąd się bierze różnica między tymi dwiema pozornie podobnymi sytuacjami?

Czytaj więcej: Spotykane błędy przy...