Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rodzaje grzejników

Grzejniki aluminiowe

           Aluminiowe grzejniki, które oddają ciepło wytwarzane przez instalację centralnego ogrzewania to obecnie jedne z najpopularniejszych tego typu grzejników montowanych w domach i mieszkaniach.

Czytaj więcej: Grzejniki aluminiowe

Instalowanie i eksploatacja grzejników

           Poprawnie zainstalowane grzejniki są bardzo ważnym elementem całego łańcucha grzewczego, którego grzejnik jest ostatnim ale bardzo ważnym ogniwem. Uniknięcie błędów podczas instalowania oraz samego eksploatowania grzejników jest możliwe przez stosowanie się do kilku, stosunkowo prostych porad.

Najczęściej spotykane błędy dotyczące grzejników sprowadzają się do ich eksploatacji oraz samego montażu, który może być niepoprawny pod względem ogólnie przyjętych praktyk hydraulicznych. Podstawowym błędem napotykanym podczas podłączania grzejników jest samo nieprawidłowe podłączenie przewodów centralnego ogrzewania, czego powszechnie spotykanym skutkiem jest po prostu nieefektywność grzejnika. Prawidłowe podłączenie powinno się odbywać zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy producent konkretnego systemu grzewczego razem w produktem oferuje instrukcję lub kartę informacyjną produktu, wg których powinno się dokonywać podłączenia grzejnika do przewodów centralnego ogrzewania.

Czytaj więcej: Instalowanie i...

Grzejnik łazienkowy - drabinka

           Grzejniki łazienkowe występują przede wszystkim jako popularna drabinka – czyli tzw. ręcznikowiec. Grzejniki montowane w łazience nie powinny być wykonane z innego typu materiału niż aluminium.

Czytaj więcej: Grzejnik łazienkowy -...